top of page

FAP NEWSLETTER ─ lX

01.06.2020

Haftanın Sanatçısı Tulu Bayar

Tulu Bayar disiplinler arası eserler yapan bir sanatçı ve eğitimcidir. İşleri çeşitli kişisel ve grup sergilerinde yer almıştır. Bunlar birkaçı, ABD, Türkiye, Almanya, Danimarka, İngiltere, Fransa, Kolombiya ve Çin’de gerçekleşmiştir. Bu sergilere ek olarak sanatçı Fulbright (ABD), Esmée Fairbairn Vakfı (İngiltere), Ténot Vakfı (Fransa) gibi yerlerden burs almış, Camac Centre d’Art, The Center for Photography at Woodstock ve Virginia Güzel Sanatlar Merkezi aracılığıyla William Sackett Bursu’na layık görülmüştür ve sanatçı değişim programlarına katılmıştır. Ulusal Kadın Müzesi (ABD), Belfast Exposed Photography (İngiltere), Samuel Dorsky Müzesi (ABD), Geroge Wahington Üniversitesi Tekstil Müzesi (ABD) ve Elgiz Müzesi (Türkiye) gibi özel koleksiyonlarda işleri bulunmaktadır. 

Bayar, Bucknell Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nde Profesörlük yapmakta ve Sanat ve Sanat Tarihi Fakültesinin Dekanlığını yürütmektedir. 

FAP Talks — lX

Richard Rinehart & Tulu Bayar söyleşisi yayında!

İzlemek için tıklayınız!

Tulu Bayar Öneriler

 

KİTAP / 


On Ugliness – Umberto Eco

amazon.com.tr 'den erişmek için tıklayınız!

 

The Lonely City – Olivia Laing

amazon.com 'dan erişmek için tıklayınız!

FİLM / 

 

A Man with a Movie Camera – Art21 Belgeselleri

İzlemek için tıklayınız!

PODCAST /

Manpodcast

Dinlemek için tıklayınız!


Magic Hour Podcast

Dinlemek için tıklayınız!

FAP Öneriler

INSTAGRAM /

Shaun King

BELGESEL / 

 

13th

İzlemek için tıklayınız!

KİTAP / 

 

Fired Up! Ready to Go!: Finding Beauty, Demanding Equity: An African American Life in Art. The Collections of Peggy Cooper Cafritz

amazon.com 'dan erişmek için tıklayınız!

bottom of page